Program

KUD “Uljanik” u svomu programu ima istarske plesove (balun, stara polka, šete paši – špic polka, promena, ballo di sedia, mazurka, balun iz Rovinjskoga sela), moslavačke, posavske, prigorske, podravkse, međimurske, slavonske, bunjevačke, baranjske, zagorske, splitske plesove, ličko kolo i mišnjaču. Program obogaćuje i plesovima iz susjednih zemalja (Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije). Koreografije potpisuju Stjepan Celić, Milivoj Miljan, Salko Salihi , Nerina Štajner te Lucija Kancijanić. Valja istaknuti da društvo njeguje i glazbenu baštinu: izvornu istarsku pjesmu (kantu), svirku na istarskim narodnim instrumentima mihu, velikoj i maloj roženici, šurlama, sopelici, mišnicama, duplicama, mihu na šurle kao i izvorne pjesme iz drugih krajeva Hrvatske, koje kvalitetno izvodi narodni orkestar.

Pozivamo Vas na naše slijedeće nastupe:

13.06 2015. Fažanski tanac, Fažana, 19,00 h
14.06.2015. Otvaranje Pulskog ljeta, Pula (Forum), 20 h
17.06.2015. Predstavljanje tradicijske baštine, Pula (Forum – Portarata – Forum), 19,30 – 20,30 h
01.07.2015. Predstavljanje tradicijske baštine, Pula (Forum – Portarata – Forum), 19,30 – 20,30 h
21.07.2015. Folklorna večer, Pula (Forum), 21,00 h
22.07.2015. Predstavljanje tradicijske baštine, Pula (Forum – Portarata – Forum), 19,30 – 20,30 h
12.08.2015. Predstavljanje tradicijske baštine, Pula (Forum – Portarata – Forum), 19,30 – 20,30 h
26.08.2015. Predstavljanje tradicijske baštine, Pula (Forum – Portarata – Forum), 19,30 – 20,30 h
30.10.2015. Susret čuvara etno baštine, Filderstadt, Njemačka
12.12.2015. Večer tradicijske glazbe i plesa “KUD Uljanik i gosti”, Pula, INK-Gradsko kazalište Pula

DRMEŠ-DA!

Plesni par Neda Grbić i Toni Stanić sudjelovali su 29. svibnja na 8. plesnoj manifestaciji pod nazivom DRMEŠ-DA!. Radi se o predstavljanju hrvatskih narodnih plesova u izvođenju plesnih parova.
Uz pratnju Marina Latina na mihu, Neda i Toni su se vrlo uspješno predstavili sa plesom “Balo di kušin” čiju koreografiju potpisuje voditeljica Dragica Martinović.Bravo!

“Na ulicama i trgovima 2015.”

Kulturno-umjetničko društvo “Uljanik” će u sklopu manifestacije “Na ulicama i trgovima” nastupiti će tijekom lipnja,srpnja i kolovoza.
Folklorna večer na pulskom Forumu održati će se 21 .srpnja s početkom u 21,00 sat.
Predstavljanje tradicijske baštine na potezu Forum-Portarata-Forum održati će se 17.lipnja, 01. i 22. srpnja te 12. i 26. kolovoza s početkom u 19,30 sati.

1. Mala smotra folklora Istarske županije

U subotu, 23. svibnja 2015. godine, s početkom u 19,00 sati u dvorani Osnovne škole “Jure Filipovića” u Barbanu održala se 1. Mala smotra folklora Istarske županije.
Članovi pomlatka KUD-a “Uljanik” vrlo su se uspješno predstavili sa svirkom na istarskim tradicijskim glazbalima, dječjom igrom pod nazivom “Sunce zahaja” te sa plesom “Šete paši – špic polka”.
Svoj program, odnosno plesove, svirke na tradicijskim i narodnim instrumentima uz domaćine KUD “Barban” predstavilo je naše Društvo te KUD “Dvigrad” iz Kanfanara, KUD “Ivan Fonović Zlatela” iz Kršana, “Kumpanija Kosirići” iz Tinjana, KUD-ovi “Mate Balota” i “Rakalj” iz Raklja, Društva kulturno-umjetničkog stvaralaštva “Mendula” iz Medulina, Folklorno društvo “Pazin” iz Pazina, RKUD “Rudar” iz Raše te KUD “Savičenta” iz Svetvinčenta.
Mali folkloraši na najljepši su način predstavili istarsku tradiciju, kulturu i baštinu svih dijelova Istre.

Večer folklora u Glogovcu

Članovi nastupne skupine KUD-a nastupili su 25.travnja 2015.g. na 13. večeri folklora u organizaciji KUD-a “Rudar” iz Glogovca kraj Koprivnice.
Narodne običaje, pjesme, plesove kao i narodne nošnje predstavili su, uz članove našega Društva i članovi Kulturnog društva “Celjska folkorna skupina” iz Celja, Slovenija, Kulturno umjetničkog društva “Tomislav” iz Sv. Ivana , Žabno, Kulturno umjetničkog društva “Salinoviec” , Kulturno umjetničkog društva “Crkvari”, kao i članovi velike i male skupine Kulturno umjetničkog društva “Rudar” Glogovac.